نصب کلید کولر:نقشه کلید کولر
آموزش نصب کلید کولر

نصب کلید کولر:نقشه کلید کولر

آموزش نحوه سیم بندی انواع کلید کولر

یکی از مواردی که عموم مردم پس از خریداری کلید و پریز با آن سر و کار دارند،نصب آن هاست به خصوص نصب کلید کولر آبی.از جمله دشواری های نصب کلید پریز،نصب کلید کولر است.به دلیل ساده بودن نصب کلید و پریز بسیاری از افراد ترجیح می ‌دهند که به جای برون سپاری نصب به برقکار ها،این کار را خود انجام دهند.نصب و سیم بندی کلید پریز هایی نظیر پریز تلفن و آنتن و حتی کلید ها و پریز برق به دلیل وجود 2 سیم کار راحتی است.به طوری که حتی افرادیکه از برق می ترسند هم می توانند با قطع کردن فیوز های اصلی ساختمان با خیالی راحت نسبت به نصب کلید و پریز اقدام کنند.اما مسئله اصلی که بسیاری از مردم با آن درگیر هستند نصب کلید کولر است،چرا که برخلاف سایر کلید پریز ها کلید کولر دارای 6 جای پیچ است.نقشه کلید کولر آبی با توجه به شرکت سازنده متفاوت است اما نگران نباشید در این نوشته ما برای شما تمام مدل ها را توضیح خواهیم داده ایم.

در ادامه صوتی برای شما قرار داده ایم که با گوش دادن به این فایل صوتی می‌توانید به آسانی تمامی کلید های کولر 3 پل و 4 پل را نصب نمایید.مهم نیست برند کلید کولر چیست اگر این ویس را مو‌به‌مو اجرا کنید به راحتی قادر خواهید بود انواع کلید کولر را نصب کنید. 

مشاهده تصاویری که در ادامه آمده است نیز کمک زیادی به راحتی کار شما خواهد کرد.

نصب کلید کولر و یا تعویض آن بسیار شایع است چرا که این کلید به دلیل آمپر بالایی که تحمل می‌کند بسیار مستعد خرابی است.حتی خیلی از مواردی که کولر آبی از کار می افتد و افراد گمان به خرابی موتور می نمایند نیز مشکل از همین کلید کولر است.دقت داشته باشید که در صورت عدم سیم بندی صحیح کلید کولر آبی ممکن است به موتور یا پمپ آسیب جدی برسانید.به هرحال اگر می‌خواهید یکبار برای همیشه به صورت اصولی یاد بگیرید که چطور تمامی انواع کلید کولر ها را نصب کنید این مقاله را با دقت تا انتها مطالعه نمایید.(بعید است با خواندن این نوشته نقشه کلید کولر آبی باشد که شما بلد نباشید.)

فیلم نصب کلید کولر آبی

در پایین فیلم نصب کلید کولر آبی توکار را برای شما قرار دادیم تا به طور کامل به وصل كردن كليد كولر ابي مسلط شوید.این ویدئو بیشتر به عنوان فیلم نصب کلید کولر آبی قدیمی مطرح است و برای یافتن نحوه سیم بندی سایر مدل ها به ادامه این نوشته توجه کنید.

 

نصب کلید کولر آبی جدید

اگر قصد تعویض کلید کولر قدیمی را دارید کافیست نقشه کلید کولر قبلی و همچنین نقشه کلید کولر جدید خود را در ادامه مقاله پیدا کنید و سیم بندی آن ها را باهم تطابق دهید.

انواع کلید کولر

برای این که بتوانیم به صورت کاملا مجزا آموزش نحوه وصل کلید کولر در انواع مدل ها و برند های موجود در ایران را به شما آموزش بدهیم ابتدا باید با انواع کلید کولر آبی آشنا بشوید.

براساس تعداد کلید

کلید کولر از لحاظ تعداد کلید به دو دسته سه پل و چهار پل تقسیم بندی می‌شود.تفاوت کلید کولر 4 پل با کلید کولر 3 پل در این است که در کلید کولر چهارپل یک سیم نول هم به کلید وارد می‌شود و از طرف مقابل یک سیم نول خارج می‌شود(یعنی علاوه بر فاز نول هم وارد کلید می‌شود)اما در کلید کولر سه پل فقط فاز به کلید وارد می‌شود و سیم نول مستقیما به طرف کولر میرود.کلید کولر آبی چهارپل همانند سه پل دارای سه کلید پمپ،موتور و دور تند و کند است و برخلاف آن دارای یک کلید خاموش و روشن است که وقتی این کلید بر روی خاموش است برق (هم فاز و هم نول) کاملا در کولر قطع است. نسل جدید کلید های کولر چهارپل هستند چرا که امنیت بیشتری را با قطع کردن کامل برق در کولر ایجاد می‌کنند.نقشه کلید کولر ۴ پل بر اساس برند ایران یا دلند می تواند متفاوت باشد که در همین صفحه هر دو را آموزش داده ایم.

کلید کولر چهارپل و کلید کولر سه پل

براساس نحوه نصب(روکار و توکار)

از لحاظ عملکرد و همچنین نصب و سیم بندی کلید کولر روکار و توکار مشابه هم هستند و کلید کولر روکار مشابه کلید کولر سه پل سیم بندی می‌شود.

کلید کولر طرح آبسال و سایر مدل ها

تنوع کلید های کولر بسیار بالاست اما ما در این مقاله سعی کرده ایم تا آموزش سیم بندی تمام مدل ها و برند های مختلف را برای شما شرح دهیم.یکی از مدل هایی که سیم بندی آن با سایر کلید های کولر تفاوت دارد ،کلید کولر طرح آبسال است که سیم ها توسط سرسیم های برنجی به آن متصل می‌شوند.

در ادامه به آموزش دقیق و سریع نصب کلید کولر می‌پردازیم.

نصب کلید کولر آبسال

نقشه کلید کولر:آموزش نصب تمامی مدل ها

نصب کلید کولر ایران الکتریک

کلید های کولر ایران الکتریک به صورت 4 پل تولید می‌شوند.در عکس پایین نقشه کلید کولر چهارپل را مشاهده می‌کنید.مطابق تصویر به پیچ L سیم فاز ورودی،به پیچ P سیم پمپ آب،به پیچ -N- از پایین نول ورودی و N از بالا نول خروجی،به پیچ SL سیم دور کند موتور و به پیچ SP سیم دور تند موتور متصل می‌شود.در صورتی که پیچ ها با دایره های همرنگ را جابه جا وصل کنید ایرادی پیش نمی‌آید.یعنی جا به جا وصل کردن دو سیم SP و SL مشکلی را به وجود نمی آورد.قبل از نصب سیم ها،سیم فاز را با فازمتر مشخص نمایید و همچنین رنگ سیم های پمپ و تند و کند را از جعبه تقسیم داخل کولر مشاهده و مشخص نمایید.نقشه کلید کولر 4 پل از هر برندی به همین صورتی که شرح داده شد است و شما با مشخص کردن رنگ سیم های مختلف قادر به سیم بندی تمامی برند ها هستید.(نقشه کلید کولر ۴ پل تمام برند ها به همین شکل است.)

نصب کلید کولر ایران الکتریک

نصب کلید کولر دلند

کلید کولر دلند الکتریک از نوع سه پل است پس نحوه نصب کلید کولر آبی دلند همانند نقشه کلید کولر 3 پل است.مطابق تصویر زیر دو سیم تند و کند موتور را ابتدا تشخیص داده و سپس در زیر ترمینال مشخص شده می‌بندیم.با فازمتر سیم فاز را پیدا کرده و آن را در زیر پیچ مشخص شده می‌بندیم.تنها یک سیم باقی می‌ماند که آن هم در سمت راست و بالا به کلید متصل می‌کنیم.برخلاف نقشه کلید کولر چهارپل در کلید سه پل سیم نول وارد کلید نمی‌شود و مستقیما به طرف کولر می‌رود.(عموما داخل قوطی کلید درون دیوار یک رشته سیم که معمولا آبی رنگ است مستقیما به سمت کولر رفته است که این سیم نول است.) اگر کلید کولر شما دلند مدل آسا،آدا و یا آوا است برای فهمیدن طریقه نصب کلید کولر دلند به ادامه مراجعه کنید.

نصب کلید کولر دلند

نصب کلید کولر دلند نوع جدید

مدل جدید کلید های کولر آبی دلند با نقشه ای متفاوت تولید شده اند.به طوری که در عین این که سه پل هستند اما سیم نول نیز به کلید وارد می‌شود.نقشه کلید کولر سه پل دلند طرح جدید مطابق تصویر پایین است. همان طور که در تصویر مشخص است برای نصب کلید کولر دلند در زیر پیچ SP سیم تند،پیچ SL سیم  کند موتور،دو پیچ N سیم ورودی و خروجی نول،پیچ L سیم فاز و در نهایت در ترمینال Pu سیم پمپ آب کولر را متصل می‌کنیم.

پشت کلید کولر دلند

نصب کلید کولر آسیا الکتریک

نقشه کلید کولر آسیا الکتریک تقریبا مشابه کلید کولر آبسالی است.به طوری که به فیش شماره یک سیم فاز،شماره 2 سیم پمپ آب و به شماره های 7 و 9 به تریب سیم های تند و کند متصل می‌شوند.در این مدل کلید کولر بهتر است سیم نول مستقیم به داخل کولر سیمکشی شود.

نصب کلید کولر آسیا الکتریک

طریقه نصب کلید کولر روکار

این مدل کلید کولر ها به دو صورت هستند.مدل اول دقیقا همانند کلید کولر آسیا سیم بندی می‌شود و اما مدل دوم به ترتیب تصویر پایین سیمکشی می‌شود.در بازار به این مدل کلید کولر ها عمدتا کلید کولر آبسال یا روکار گویند.در اصل تصویر زیر همان نقشه کلید کولر قدیمی است که بالاتر در فیلم هم نمایش داده شد.

نصب کلید کولر آبسال

نصب کلید کولر پارت الکتریک

کلید کولر پارت الکتریک هم همانند سایر کلید کولر های سه پل سیم بندی می‌شود و چنان که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

نصب کلید کولر پارت الکتریک

در این نوشته سعی کردیم تا تمامی مدل ها و برند های کلید کولر را بررسی کنیم و نحوه نصب کلید کولر آبی را به شما آموزش دهیم.از آن جایی که کلید های کولر بسیار متنوع هستند ،چنانچه کلید کولر شما از مدل هایی که در بالا ذکر شد نبود و تفاوت داشت و یا در صورتی که هرگونه سؤال و یا ابهامی در حین سیم بندی کلید کولر برای شما پیش آمد می‌توانید از طریق باکس نظر خواهی زیر با ما در ارتباط باشید و یا از طریق شماره های واتساپ اعلام شده در زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.در صورت داشتن هرگونه نقد و یا پیشنهادی نظرات خود را برای ما ارسال نمایید.

نظرات (73)

9212383513

سلام،یه سوالی داشتم نصب کلید کولر رو مطابق تصویر و فیلمی که قرار دادید انجام دادم اما باز موتور دور تند کار نمیکند علت چی میتونه باشه؟

  @alireza642077

  سلام و درود اگه مشکلی در نصب دارید کامنت کنید تا کم‌تر از چند ساعت شما را کامل راهنمایی کنیم

علی

سپاسگذارم
کولر منزل پدر خانومم مشکل داشت
به من نگاه کردن، گفتن مهنننندسسس؟؟
گفتم چشم الان درستش میکنم
آبروم رو خریدی خلاصه
ردیف شد با راهنماییهاتون
🌹🙏🌹🙏

  واحد تولید محتوا تابان لایت

  خداروشکر
  ممنوم.موفق باشید

مجنبی

سلام من کلی گرفتم توکار الان یک مشکلی که داره اینه پول کولرووقتی به تولید برق نصب میکنم پمپ آب از کار می‌کنه وقتی در میارم موتور کار نمیکنه فقط پمپ کار می‌کنه چکار کنم

رضا

سلام ممنون از راهنماییتون
کلید ۴تایی ایران الکتریک خریدم توش مونده بودم
با آموزش شما به راحتی وصل شد
ممنون🙏

  amin ghasemzadeh

  خوش حالیم که کار تون راه افتاد🌷

علیرضا اخلاقی

سلام
کلید کولر با برند اسیا تهیه کردم و قصد جابجایی با کلید قبلی رو دارم خوب در داخل کلید ۵رشته سیم است فاز ، پمب ، نول دور کند و تند نول ولی در اطلاعاتی که فوقا ذکر شده هیچ اشاره ای به سیم نول چه و تکلیف سیم پنجم مشخص نیست

  amin ghasemzadeh

  جهت اطمینان خاطر دو سیم نول ورودی و خروجی رو داخل کلید نبندید و مسقیم اون ها رو به هم بتابید و چسب بزنید
  با فاز متر سیم فاز رو پیدا کنید سیم پمپ آب و تند و کند رو از داخل کولر رنگش رو ببینید و دو سیم باقی مانده میشه نول ورودی و خروجی

علی ص

سلام.۱ــ اگر سیم های نول ورودی و خروجی جابجا شود ایرادی دارد؟
۲ــ اگر بر اثرنصب اشتباه سیم نول با پمپ فیوز کنتور بپرد ممکن است کلید اسیب دیده باشد که قابل استفاده نباشد لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

  amin ghasemzadeh

  سلام و عرض ادب
  اولا نول خروجی و ورودی تفاوتی نمیکنه در کلید کولر دوما حتما نیازی به بستن سیم نول داخل کلید کولر نیست می تونید دو سیم نول ورودی و خروجی رو به هم وصل کنید و چسب بزنید که این مشکلات پیش نیاد
  راجع‌به سؤال دومتون هم کلید باید چک بشه نمیشه از راه دور نظر داد که کلید خرابه یا نه

احسان

سلام،من کلید کولر توکار دلند خریدم،قبلی دلند بود اما قدیمی بود و نول نداشت،این جدیده نول داره،منتها از کولر من سیم نول نیومده پایین و نفر قبل از من ۱سیم زرد که به نظر میاد از پریز بغلی اومده به فاز چسب زده بوده ووصل کرده به پریز و تمام،حالا من چجوری باید وصلش کنم؟

  amin ghasemzadeh

  سلام،سیم نول از پریز یا هر جای دیگه ای مستقیم باید به کولر بره
  برعکس سیم فاز که باید بیاد به کلید کولر فقط
  یعنی نیاز نیست نول رو حتما وارد کلید کولر کنید فقط کافیه نول رو به سیمی که داخل کولر به فیش com(فیش وسطی) موتور وصل شده وصل کنید
  در صورتی که نیاز به راهنمایی های بیشتری داشتید میتونید به شماره 09212383513 واتساپ پیام بدید

عباس

سلام . کلید کولر ما تا زمانیکه سه تا کلید یعنی پمپ . موتور و در نهایت کلید سرعت دور تند زده نشود روشن نمیشود.باید چکار کنیم که دور کند هم داشته باشیم

  amin ghasemzadeh

  اول باید کلید کولر رو از لحاظ سالم بودن چک کنید،اگر کلید کولرتون نو هستش
  قطعا یه جایی سیم ها اشتباه وصل شده.
  1.نول مستقیم (بدون رفتن داخل کلید کولر)میره داخل کولر و به سیم com موتور و یک سیم پمپ وصل میشه
  2.یک سیم فاز به بخش (L) داخل کلید کولر وصل میشه(فاز مستقیم به داخل کولر نمیره ،فقط میاد داخل کلید کولر)
  3.سیم دیگر پمپ آب از داخل کولر میاد و به بخش (P) یا (pu) داخل کلید کولر وصل میشه،(یعنی زمانی که شما کلید پمپ رو روشن میکنید فاز داخل کولر وصل میشه و نول هم که همیشه وصله)
  4.دو سیم تند و کند موتور به دو فیش (sp) و (sl) کلید کولر وصل میشه (هیچ فرقی هم نداره اگر جا به جا وصل کنید).(یعنی اگر کلید موتور رو روشن کنید فاز وارد موتور میشه و نول هم که همیشه داخل موتور هستش)

  amin ghasemzadeh

  این توضیحات نقشه راه نصب و سیمکشی کولر و کلید کولر هستش
  اگر مو به مو اجرا کنید قطعا به مشکل نمی خورید
  در صورتی که باز هم ایراد در کارکرد کولر داشتید باید از برقکار کمک بگیرید (البته برقکار هم همین روند رو چک خواهد کرد)
  امیدوارم مفید واقع بشه🌹

مصطفی

سلام بعضی کلیدها فقط سه تا جای سیم دارند مثل کلید کولر آسیا .چجوری باید نصب کنیمدر صورتی که چهار تا سیم از کولر اومده

  amin ghasemzadeh

  سلام
  سیم نول هست که بدونه بردن داخل کلید میتونید مستقیما نول رو داخل کولر ببرید.
  داخل کلید کولر سیم فاز ،تند،کند و پمپ رو متصل کنید

احد

ممنون از راهنمایی ، بسیار واضح و کارا .

  amin ghasemzadeh

  موفق باشید 🌹

رضا

بینهایت سپاسگزارم بسیار مفید بود

  kli kli

  درپناه خدا باشید.

محمد

سلام ممنون بابت راهنمایی شما یک سوال: من دقیقا طبق فرمایش شما کلید4پل را بستم چرا زمانی که کلید پاور (اولین کلید) را میزنم و فازمتر را روی نول خروجی می‌گذارم چراغ فازمتر روشن میشه

  amin ghasemzadeh

  سلام
  فاز برگشتی هستش و مشکلی نیست

ابراهیم

سلام من می خواهم یه سویچ هوشمند نصب کنم روی کولر ابی مشکلی که دارم سوبچ تک ورودی هست برای همین پمپ آب و دور کند رو با هم یکی کردم و له سویچ وصل کردم,انگار با یک کلید هم پمپ و هم موتور روشن می شود؟ به نظر شما مشکلی پیدا میکنه؟

  kli kli

  سلام دور تند را باید کلا خارج کنی

هادی

سلام
ما کلید کولرمون آبسالی بود و پنج ها سوکت میخورد.الان جای کولرو عوض کردیم و می‌خوام در محل یک کلید تک پل ببندم.میتونم از کلید چهارپل استفاده کنم،و به جای اون کلید قطع کننده ی‌ نول،سبم های مدار لامپو وصل کنم ؟(هدفم اینه دیوار نشکافم و کلید کولر و‌کلید لامپو یکجا کنم)
و اینکه الان من باید هفت محل سیم داشته باشم ،پنج تا کولر،دوتاهم مدار لامپ،چرا این کلید چهارپل،شش تا محل سیم داره؟

  kli kli

  یهموقع حواستون نباشه برق هم داخل کند میره هم تند موتور میسوزه پس بهتره انجام ندهید

حسین

دستتون درد نکنه . با راهنمایی همین صفحه در عرض چند دقیقه کلید کولر رو بستم و الان خانواده دارند از هوای خنک کولر استفاده می کنند و دعاگوی شما هستند.

  amin ghasemzadeh

  نظر لطف شماست 🌹🌹

علی

سلام. سیمهای خازن چطور در داخل جعبه تقسیم داخل کولر نصب می شوند؟ به کدام سوکت یا ترمینال باید نصب شود؟ ممنون اگه در خصوص محل اتصال سیم های خازن توضیح بدید.

کامران

سلام
متاسفانه من نمیدونستم و کلید کولر دلند نوع جدید رو خریدم . عیبش این هست که اگه بخوای فقط از باد کولر استقاده کنی نمیتونی و حتما پمپ آب هم باهاش روشن میشه ! چطوری از دستش خلاص شم ؟! و چه کلیدی بخرم که اینجوری نباشه ؟

  amin ghasemzadeh

  سلام دقیقا درست می فرمایید دلند این ایراد رو داره اما ایران الکتریک به این صورت نیست و امکان خاموش و روشن کردن جداگانه پمپ آب رو هم داره

محمد

سلام. وقت بخیر. من کولر پنجره ای 24000 اوجنرال دارم. دو روز پیش کولر خاموش بود ولی از پریز صدای جرقه اومد. محافظ رو کشیدم ولی الان که به برق میزنم کولر میره روی فن ولی وقتی میخواد بره روی موتور درجا خاموش میشه. مشکل از لوکر هست یا برق؟ البته یه کولر دیگه توی خونه هست و اون راحت کار میکنه. ممنون میشم راهنماییم کنید…

  kli kli

  سلام اصولا کولر آبی احتیاج به محافظ نداره
  پریز را باز کنید محل اتصالات را بررسی کنید
  موتور وپمپ آب را چک کنید
  همه اوکی بود مجددا کولر را روشن کنید
  باز بهتر است یکنفر که تخصص کولر دارد بازدید کند .

سلام اتصال سیم کشی از سیم‌های کولر آبی به کلید پرزهای توکار چه جوریه ؟

  amin ghasemzadeh

  سلام ترجیحا از کلید کولر استفاده کنید.از کلید سه پل میشه استفاده کرد ولی در صورت اشتباه ممکنه موتور دو فاز بشه و سیم پیچی بسوزه

Nasrin Soltani

سلام ، تو وویسی که گذاشتین چقدر عالی و کامل توضیح دادین، من اولین بار بود که این کار انجام میدادم و هیچ سررشته ای تو کارهای برقی ندارم ولی به
کمک وویس شما براحتی انجامش دادم…
ممنون بابت سایت خوب و اطلاعات مفیدتون…
انشاالله خدا به کسب و کار و رزق و روزیتون برکت بده
و روز به روز بیشتر بدرخشید…
الهی آمین..🙏

pouuya

سلام وقت بخیر
من یه مشکل دارم اونم توی کلید کولر صنایع آسیا الکتریک مدل NGH-SLV که هیچ کجا هیچ نقشه ای ازش پیدا نمیشه، با همه کلید کولرا متفاوته،میشه راهنمایی کنید یا نقشه ازش بزارید، ممنون

  kli kli

  سلام
  آسیا یه پیچ قرمز را برق فاز وصل کنید
  نول را مستقیم به داخل کولر وصل کنید سیم آبی بیشتر استفاده میشه
  آخرین کلید که تند وکند است را دوسیم LOوHIکه از موتور آمده وصل کنید ویک سیم باقی مانده مربوط به پمپ آب را درآخر وصل کنید .

امیر خاکسار

سلام من کلید کولر آسیا الکتریک مدل سیلورگرفتم نه پیچ قرمز داره نه تند کند داره ونه اس ال وغیره فقط ال۱ داره ال۲ میشه راهنمایی بفرمایید ممنونم

  amin ghasemzadeh

  سلام جناب خاکسار عزیز متاسفانه بدون دیدن عکس کلید کولر شما نمی تونم کمکی به شما بکنم. برای همین می تونید برای راهنمایی های بیشتر در واتساپ پیام بدید.

محمد جوکار

سلام من کلید کولر چهار پل را طبق نوشته های شما نول ورودی از پایین ونول خروجی را از بالا بسته ام . فاز را هم از پایین کنار نول بسته ام . وقتی سیم پمپ را می خواهم وصل به کنم داخل کلید جرقه می کند ولی فیوز بیرون نمی زند . کلید های را خاموش که می کنم جرقه نمی زند ولی وقتی کلید پمپ را دوباره روشن می کنم داخل کلید جرقه تند تند ریزی می زند . ممنون می شوم راهنمایی کنید( کلیدم از مدل ایران الکتریک چهار پل می باشد)

  kli kli

  سلام
  اگر پمپ وموتور کار میکنه اون جرقه برای ابتدای کار است واشکالی نداره ولی اگر کارنمیکنه وجرقه میزنه سیم ها را اشتباه نصب کرده اید .

محمد جوکار

سلام . پارسال کولر ما با کلید های سه پل کار می کرد . امسال تصمیم گرفتم کلید دوقطبی یا چهار پل جای آن نصب کنم . کلید را طبق نقشه بستم .پشت بام که رفتم دیدم فاز و نول بالا نمیاد . کلید دیگری خریدم آنهم دوقطبی بود ولی با کلید جدید هم باز برق در جعبه تقسیم کولر نمیاد . کلید قبلی خودش را انداختم باز برق بالا نمیاد . سوال از کجا و چگونه متوجه بشوم سیم کولر قطعی ندارد (در ضمن سیم کولر از فاصله 1.5 متری چون کوچک بود اضافه شده است؛ 12 سال که با این شرایط کار می کند ) سوال: اگر من نول را به نول کولر چسب بزنم و فاز را به سیم پمپ از پایین چسب بزنم برم بالا ببینم با این شرایط باز فاز و نول در جعبه تقسیم بالا می آید یا نه ؛ این کار درست است یا نه ؟ اگر بالا آمد پس مشکل در چه می باشد که با سه تا کلید برق بالا نمی آید ؟ اگر بالا نیامد سیمی که اضافه شده است احتمال دارد از همان جا قطع شده است .؟ اگر از آنجا قطع شده باشد من بخواهم دوباره 2 متر سیم کولر بخرم و جای آن قرار بدهم چه کارهای را بکنم چون سیم روی زمین قرارخواهد گرفت و برف و باران روی آن همیشه هست . ممنون می شود این چند تا سوال مرا جدا جدا جواب بدهید . خدا به شما سلامتی بدهد .

  kli kli

  سلام به سیمها دونه دونه فاز بزن بالا تست کن ببین کدوم سیم قطع میباشد

محمد جوکار

سلام . ممنون سیم قطعی داشت آنرا تعویض کردم .

نوری

ممنون مفید بود

  kli kli

  موفق باشید.

آوین کریمی

سلام خسته نباشید من پدرم موقع روشن کردن کولر ابی اول سرعت رو زد به جای پمپ وکولر صدای وحشتناکی داد وروشن نشد یعنی موتورش سوخته یا سیمپیچیش چرا اینجوری شد اصلا لطفا راهنمایی کنید

  kli kli

  سلام
  داخل کولر نگاه کنید شاید تسمه در رفته یا جایی اتصالی دارد .

Mahmoud

سلام . من یک کلید دولند چدید خریدم برای نصب . متاسفانه نمیدونم چطوری باید انرا از قاب ان چدا کنم برای نصب . لطفا راهنمایی کنید . با تشکر

  kli kli

  سلام
  از پشت کلید با یک وسیله مثل پیچ کوشتی فشار دهید باز میشه وقاب بیرون میافتد.

روح اله سرباز

سلام، کلید کولر دلند جدید دارم ، دکمه تند انگار سفت شده و پایین نمیاد و از باد تند نمیشه استفاده کرد ، یکی دیگه بخرم درست میشه؟یا سیم کشی اتصال داره ؟

  kli kli

  سلام
  احتمالا یکی دیگه بخری درست بشه.

روح اله سرباز

سلام و احترام
ممنونم یکی دیگه خریدم درست شد، فقط وقتی میزنم دور تند یه جرقه کوچک تو کلید میزنه . از چی میتونه باشه؟بعد از یه مدت دوباره کلید خراب نشه؟یا موتور کولر نسوزه ؟

  kli kli

  سلام نه مشکلی نیست .

روح اله سرباز

ممنونم از لطف شما

امیری

سلام ببخشید من کلید کولر آبی محافظ جان خریدم باید چطور وصلش کنم بجز سه کلید تند و کند پمپ یه کلید داره نوشته رسید ماله چیه

  kli kli

  سلام
  وقتی محافظ جان داره فاز ونول وارد کلید میشه ونول از کلید خارج میشه دیگه مستقیم نیست .

پیمان

سلام بنده کلید توکار دلندگرفتم از نوع جدیدش موقع روشن کردن کولر حتما باید پمپو روشن کنی تا موتور روشن بشه آیا مشکل از بستنه یا نحوه کار دلند همینجوریه؟

  kli kli

  با سلام ایراد نداره مدل های جدید به همین شکل هستند.

علی

سلام
من کلید دوقطبی وصل کردم فاز و نول و تند و کند رو درست وصل کردم فقط مونده سیم پمپ ک نمیدونم از کلید ک میره به جعبه تقسیم باید ب کدوم پایه پمپ وصل بشه
الانم ک وصل نیست اصلا روشن نمیشه این طبیعیه؟

  kli kli

  سلام
  دقیقا متوجه منظور شما نشدم،ولی پمپ آب نیاز به یک نول داره که با نول موتور مشترکه و یک فاز که از کلید میگیره

رسول

سلام
وقتتون بخیر

کلید سه پل آسیا، با مدل‌هایی که توضیح دادین متفاوت هست

ممکنه برای این مدل هم آموزش بدین

  kli kli

  سلام
  کلید 3پل یک ورودی فاز داره و3خروجی

سالمی

سلام
وقت بخیر
کلید دلند جدید تهیه کردم ولی کلید جای قدیمی ۴ سیم دارد و کلید جدید ۶ سیم. چطوری نصب کنم. ممنون

  kli kli

  سلام
  داخل کلید کولر 6 تا جا پیچ هست 2 تا نول رو وصل نکنید چون نول مستقیم داخل کولر رفته.

حسن عیدی

سلام خواستم تشکر بکنم ازتون
نحوه بستن کلید کولر رو خیلی خوب توضیح داید کارم راه افتاد

  amin ghasemzadeh

  سلام
  سپاس از نظر مثبت شما،موفق باشید

اقایx

عالی

ارش

سلام کلید خریدلری کردم به مبلغ ۱۰۰هزار تومان این قیمت درسته یانه

  kli kli

  سلام اره درسته گرونترش هم هست.

نظر خود را بنویسید